22 Mayıs 2012 Salı

OĞLUŞUMUN SÜNNET YATAĞI

Merhaba Dostlar

Herkese kocaman bir M E R H A B A

En son yazımı eylül ayında paylaşmışım sizinle 

Hem de utanmadan çok az kaldı diye de başlıklar atmışım

O kadar da çok şey birikti ki aslında sizinle paylaşacak, nereden başlasam derken Canım Annemin ricası ile oğluşumun sünnet yatağından başlamaya karar verdim.Geçtiğimiz ocak ayında, okullar yarı yıl tatiline girince oğluşumu sünnet ettirdik. Biliyorsunuz son yıllarda doğumun hemen ardından bebekken sünnet yaptırmak yaygınlaştı. 

Doktorlar böylesinin daha sağlıklı olduğunu söylese de ben, Müslüman olmanın gereği olan bu güzel adeti oğlumun da yaşamasını, hatıraları arasına kaydetmesini istediğimden, psikologların önerisi ile dokuz yaşına bekledik.Nihayet bu ocak ayında sünnet oldu oğlum. Tabi ki çok zordu canım oğlumu yeşil önlüklerle ameliyathaneye teslim etmek, çıkışını, ayılmasını beklemek. Şükürler olsun sağ salim evimize getirdik oğlumuzu, doktorumuzun maharetli elleri sayesinde kısa ve sorunsuz geçti iyileşme süreci.

Bu sürede yatması için çok özel bir yatak hazırladım oğluma. Benim şehzademe yakışır çok şık bir yatak oldu.Tasarımını tamamıyla ben yaptım. Zarif arkadaşım Aynur'cuğum, benim için özel olarak ürettirdi kafamdaki yatağı. Buradan bir kez daha ona çok çok teşekkür ediyorum.

Hayatımın her adımında olduğu gibi bu süreçte de yanımda olan Canım Annemle diktik cibinliğini.

Süslemeleri de Babaannemiz, Anneannemiz, Yengemiz, Halamız hep beraber yaptık.Çok uğraştık, emek verdik, ama değdi. İçimize sindi.

Oğluşumuz da çok mutlu oldu, keyifle yattı yatağında.

Emeği geçen herkese teşekkürler.....

Sünnet düğünümüzü de İnşallah yazın sonunda yapacağız. Düğün hazırlıkları başladı bile.

Yeni paylaşımlarda buluşmak üzere....

Hoşçakalın!

3 yorum:

Bal Yanağın Hikayesi dedi ki...

Allah mübarek etsin inşallah..
Ne güzel böyle annesi akrabaları minik paşa için el emeğihazırlıklar yapmış.

Hayırlı olsun canımm

hülya D dedi ki...

merhaba sünnet yatağı çok güzel olmu geçmiş yazılarınızıda okudum çok maharetli biirisiniz tebrikler yeni yazılarınızı bekliyoruz.

suhuba dedi ki...

Vay ne güzel. İnşallah daha nice güzel günleri böyle mutlulukla karşılarsınız :)